Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu
1. Rozpoczęliśmy okres Przygotowania Paschalnego popularnie zwany Wielkim Postem. Przypominamy, że życiu chrześcijanina to czas na pogłębione życie modlitewne, praktykowanie postu i jałmużny. Pomocą we właściwym przeżywaniu tego okresu liturgicznego niech będą nabożeństwa:

* Drogi Krzyżowej w każdy piątek przed południem godz. 10,00 oraz dla dzieci o godz. 17,00 i dorośli - po Mszy Św. o godz. 18,00; na S.Lubinie w piątek o godz. 17,00
* Gorzkie Żale w niedzielę o 17,00; na S.Lubinie przed Mszą Św. o godz. 11,00.


2. Rekolekcje Wielkopostne parafialne odbędą się w dniach od 21-24 marca br. Poprowadzi je salezjanin ks. Grzegorz Oleś.


3. Tydzień temu składaliśmy ofiary na wyposażanie naszej świątyni. Zebraliśmy sumę 8 200 tyś. zł. Wszystkim darczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać!!!


4. Prosimy kandydatów do bierzmowania z klas 6,7, 8 SP by w Wielkim Poście uczestniczyli w nabożeństwach Drogi krzyżowej, Gorzkich Żali, brali czynny udział w niedzielnej Mszy św. oraz korzystali regularnie ze spowiedzi. Kandydaci z klas 8 SP, którzy byli ochrzczeni poza naszą parafią są proszeni, by przynieść akt chrztu na spotkanie 5 marca o godz. 19:15.


5. Caritas Polska z "Eleos" Kościoła Prawosławnego i Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego rozpoczynają Jałmużnę Wielkopostną 2021 r. w formie skarbonki wielkopostnej pod hasłem;" Czas miłosierdzia". Skarbonki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Można je z sobą zabrać do domu i w okresie Wielkiego Postu składać do nich ofiary, które przeznaczone będą na pomoc osobom starszym. Skarbonki będą zebrane w Wielki Piątek.


6. Młodzież z KSM-u zaprasza parafian do udział w akcji "Flash Mob", która będzie polegać na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji dzieci nienarodzonych. W naszej parafii akcja rozpocznie się od poniedziałku 15 do 21 marca. Będziemy każdego dnia spotykać się o godz. 15:00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej pięknej inicjatywie modlitewnej.


7. W ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas w Polsce, od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu nasza Caritas rozpoczęła sprzedaż Paschalików - małych świec, symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego. Podobnie, jak podczas Wieczerzy Wigilijnej zapalając świecę, chcieliśmy aby paschaliki paliły się podczas śniadania wielkanocnego, a po świętach wraz z modlitwą zostały zaniesione na groby bliskich. Mały symboliczny Paschalik obecny w domu ma przypominać o kilku ważnych, ale często zapominanych prawdach: obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu rodzinnym, konieczności podążania każdego dnia za Chrystusem, którego światło oświeca drogę życia każdego człowieka i pełnieniu uczynków miłosierdzia, przez którego chrześcijanin staje się światłem prowadzącym innych do Chrystusa. Paschaliki można otrzymać w zakrystii.


8. W liturgii wspominamy:

* 4 marzec - Św. Kazimierza Królewicza - święto. Zmiana tajemnic Żywego Różańca na S. Lubinie,
* 5 marzec - I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych. Spowiedź I- piątkowa od 16,00 - 16,45. * 6 marzec - zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo o godz. 12,00 do Niepokalanego Serca NMP.
*7 marzec - w przyszłą niedzielę jako I miesiąca po każdej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem adoracja w ciszy do godz. 21,00.
Po Mszy Św. 7,30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.


Strona została zaktualizowana w sobotę 27 lutego 2021r.

..::STRONA GŁÓWNA::..